Maszyny Bubble Tea

Duży przezroczysty kubek, wypełniony mleczną herbatą z charakterystyczną pianką na górze
i smakowymi żelkami kuleczkami na dnie. Co to takiego?

Odpowiedź jest jedna – Bubble Tea. Pewnie większość z Was próbowało już tego napoju, który od niedawna podbija Polskę. Na punkcie bąbelkowej herbaty szaleją wszyscy, zarówno miłośnicy kaw i herbat, jak i miłośnicy niepowtarzalnych, zaskakujących smaków.

Bubble Tea w Azji ma już trzydziestoletnią tradycję. Do państw Europy zawędrował trochę później. Największą karierę, ten tajwański napój zrobił w Londyńskim Soho, gdzie –jak donoszą różne źródła – w ciągu 10 dni sprzedano około 8000 kubków Bubble Tea.

Jak powstaje, zanim trafi do rąk smakosza?

Po pierwsze: dodatki.

Podstawą są perły tapioki, powstające z korzenia manioku. To nadają one Bubble Tea wyjątkowy, lekko karmelowy smak.  Inne dodatki: popping boba – mocno owocowe strzelające kuleczki oraz żelki, zaskakujące różnorodnością smaków.

Po drugie: herbata, a może kawa?

Ten orzeźwiający napój z tropikalnymi bąbelkami można wypić w postaci mlecznej herbaty, jak
i zarówno mlecznej kawy, herbaty aromatyzowanej sokiem, aromatyzowanego mleka oraz w postaci napoju aromatyzowanego jogurtem. maki Bubble Tea zaskakują różnorodnością. Wszystkie napoje można skosztować w kilku, a nawet kilkunastu wersjach. Wszystkie napoje dostępne są w wersji ciepłej i zimnej – ta podawana jest z kostkami lodu.

Po trzecie: wstrząśnięte, nie mieszane!

Nie bez znaczenia są maszyny do Bubble Tea. To za sprawą mechanicznego shakera, na górze napoju powstaje smaczna pianka, a wszystkie smaki Bubble Tea doskonale się mieszają. Po wstrząśnięciu
w specjalnej maszynie przychodzi czas na zaklejarkę, bo nie bez znaczenia jest sposób podania. Ta maszyna do Bubble Tea hermetycznie, grubą folią zamyka napój. Otwarcie go następuje przez wbicie grubej rurki, przez którą pije się tajwańską herbatę. Zastanawiacie się, dlaczego rurka musi być gruba? Wszystko po to, by pijąc można było rozkoszować się eksplozją i mocą smaków „wciąganych” nią dodatków.

Tak przygotowana Bubble Tea trafia w przezroczystym kubeczku, w rozmiarze L (0.5l) lub XL (0,7l) do klienta.